Piątek, Czerwiec 4, 2021, 21:00

Według najnowszych badań w najbliższych latach choroby psychiczne staną się dominującym problemem zdrowotnym na świecie. Nie jest tajemnicą, że zdrowie psychiczne łączy się bezpośrednio ze zdrowiem fizycznym. Co za tym idzie, jeśli w porę nie zadbamy o nasze zdrowie psychiczne będzie miało to również swoje negatywne konsekwencje w obszarze zdrowia fizycznego. Ma to bezpośredni wpływ na jakość naszego życia, poczucie dobrostanu i długość życia. 

Jeśli zależy nam aby w dobrym zdrowiu fizycznym i psychicznym dożyć późnych lat warto już dziś zadbać np. o swoje emocje. Zaopiekowanie się tym obszarem naszego życia jest naprawdę skutecznym sposobem na zdrowe życie. 

Życie bez doświadczania różnego rodzaju stresów, napięć, strat nie jest możliwe dlatego tak istotnym jest poznanie i stosowanie odpowiednich działań profilaktycznych w tym zakresie. Jeśli nauczymy się w jaki sposób radzić sobie z wszelkiego rodzaju napięciami, czynnikami stresogennymi ich szkodliwe działanie na nasz organizm możemy zminimalizować.

Jeśli w naszym życiu pojawiają się trudne sytuacje, które stanowią dla nas, na dany moment, nadmierne obciążenie warto skontaktować się ze specjalistą i pozwolić sobie pomóc. Tłumione emocje niestety nie znikają. Zalegają w naszym organiźmie, kumulują się i w najmniej spodziewanym momencie "wielką falą" powracają pod postacią np. stanów lękowych, epizodów depresji, chorób somatycznych, dolegliwości bólowych czy wybuchów agresji. 

Korzystając z pomocy specjalisty, wprowadzając odpowiednie działania profilaktyczne dbamy o swoje zdrowie i życie.


Brak komentarzy.
(*) Pola obowiązkowe
Copyright (c) 2020, Wszelkie prawa zastrzeżone. Gabinet  Psychologiczno-Terapeutyczny "Papilio"
Liczba odwiedzin: 4225